Türkiye Yelken Federasyonu IOM Sınıf Komitesi olarak günümüzde tanıtım, haber alma ve bilgi paylaşma konularında neredeyse liste başına oturmuş olan sosyal medya platformunu daha etkin kullanabilmek amacıyla Sınıf Komitemiz sosyal medya hesaplarını güncelledik ve daha önce olmadığımız platformlarda da yerimizi aldık.

2020 yılında yapılacak olan IOM Avrupa Şampiyonası için IOMICA Etkinlik Komitesince yeniden yapılan değerlendirmede Şampiyona tekrar Italya'ya verildi. Bilindiği gibi başvurular 2018 sonunda kapanmış ve Fransa ile İtalya aday olmuştu. Ocak 2019 içinde yapılan değerlendirmede İtalya

İstanbul Yelken Kulübü tarafından organize edilen Ahmet Serim Kupası 28 Temmuz Pazar günü yapıldı. 10 teknenin mücadele ettiği bu anlamlı organizasyonda sonuçlar tamamlanan 16 yarış üzerinden alındı.

Her hafta çarşamba günü SportsTV'de yayınlanan Yelkenci Türkiye programının 4. bölümüne IOM Sınıf Komitesi olarak konuk olduk. Canlı olarak yayınlanan programa Türkiye Yelken Federasyonu IOM Sınıf Komitesi Başkanı Levend Gürkan ve Komite Üyesi Kaya Dinar katılarak Koray Aldemir'in sorularını yanıtladılar.

IOMICA Olağan Gelen Kurul süreci işlemeye başlamıştır. Bu yıl seçim yılı olmadığından aynı yönetim ekibi devam edecek olup 2019 yılı ve sonrası için 4 adet önerge Genel kurula sunulmuştur. İki tanesi İngiltere ve iki tanesi İspanya tarafından sunulan bu önergelerin ülke sınıf birlikleri çatısı altında IOM yarışçıları tarafından oylaması yapılacaktır. 

worldsailing

IRSA Logo 2

IOMICAbanner

Tyf Logosu cmyk 3