Yelken Yarış Kuralları 2021-2024 ile uyumlu hale getirilerek güncellenmiş olan Radyo Yelken Çağrı Kitabı (Call Book for Radio Sailing) yayınlandı. Bu sürüm hem yeni çağrıları hem de mevcut çağrıların güncellenmiş halini içermektedir.

IOMICA 2020 yılı Genel Kurulu kapsamında sunulan önergelerin oylaması tamamlanmıştır. Ülke oylarının o ülkedeki sporcuların katılımı ile oluştuğu ve zamanında geri dönüş yapan tüm üye ülkelerden toplanan oylara göre sonuçlar belirlenmiştir.

2020 yılı IOMICA Genel Kurulu 14 Eylül - 16 Kasım tarihleri arasında devam etmektedir. Elektronik ortamda yürütülen genel kurul süreci kapsamında tüm sporcu listemizi, yıllık faaliyet raporumuzu IOMCA ile paylaştık. Şimdi üçüncü aşamaya geldik. Bu aşama her yıl olduğu gibi sunulan önergelerin oylanması aşamasıdır. Bu yıl çift sayılı yıl olduğundan seçim yılı değildir. Mevcut kadrolar göreve devam edecektir ve sadece sunulan önergeler oylanacaktır.

TYF 30.09.2020 tarihli Pirat ve Radyo Kontrol Sınıfları Faaliyetlerinin başlaması hakkındaki duyuru kapsamında IOM sınıfı yarışlarının COVID-19 önlemleri alınarak yeniden başlamasına izin verilmiştir.

Buna istinaden komitemizce yaptığımız çalışma neticesinde Kasım - Aralık dönemi için yarış organizasyonları planlanmıştır.

Türkiye Yelken Federasyonu tarafından Covid-19 pandemi süreci kapsamında diğer sınıflar ile birlikte IOM sınıfı faaliyetlerine de ara verilmiş ve süreç daha önce ilan edilen karar güncellemesi ile 31 Ekim tarihine kadar uzatılmıştı. TYF tarafondan yapılan yeni bir duyuru ile Pirat ve IOM sınıf faaliyeterinin

worldsailing

IRSA Logo 2

IOMICAbanner

Tyf Logosu cmyk 3