Sınıf Komitesi olarak bir süredir İstanbul içinde alternatif parkurlar arayışımız devam ederken Komodor Sayın Okan Hacıfazlıoğlu'nun daveti üzerine Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübünü ziyaret ettik. 

Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü yeni kurulan genç bir kulüp. Halen Optimist, Laser ve Pirat sınıflarını bünyesinde barındıran kulüp 2019 yılı itibariyle IOM sınıfında da aktif olmayı planlıyor.

Komitemizden Mehmet Yücel ve Levend Gürkan ile sporcularımızdan Sami Efegil, parkur alternatifleri, kulübün sahil ve iskele bölümünün IOM yarışlarına elverişliliğini incelemek üzere 9 Aralık günü kulüp tesislerindeydi. Sabah kulüp sporcularına ve üyelerine IOM sınıfı hakkında kısa bir tanıtım sunumu yapıldı. Ardından tekneler denize indirilerek hem sporculara hemde üyelere teknelerin kullanımı gösterildi.

Konumu, sıcak ve keyifli kulüp ortamı, kuzey ve güney hakim rüzgarlarda rahat parkur atılabilecek bir iskeleye de sahip kulüpte oldukça güzel organizasyonlar yapılabileceği düşünülmektedir. 2019 yılı için planlanan ilk organizasyon 24 Mart tarihinde yapılacak olan Tuzla Yelken ve Su Sporları Kulübü IOM Kupası olacaktır.

IOM sınıfına gösterdikleri ilgi ve destek için başta Komodor Okan Hazıfazlıoğlu olmak üzere tüm kulüp yönetimine teşekkür ederiz.

 

IMG 7181

IMG 7180

 

 

worldsailing

IRSA Logo 2

IOMICAbanner

Tyf Logosu cmyk 3