Yaklaşan Etkinlikler

Etkinlik yok

 

2-8 Ekim tarihleri arasında İtalya Ortobello'da yapılacak olan IOM Avrupa Şampiyonası ertelendi.

Bu yıl şampiyonanın ev sahibi İtalya'nın yaptığı yazılı başvuruyu değerlendiren IOMICA Etkinlikler Komitesi, organizasyonun bir yıl ertelenmesine ve Ekim 2021 yılında yapılmasına karar verdi.

İtalya Model Yelken Birliği tarafından yapılan yazılı başvuruda, tüm Avrupa'yı sarmış olan Covid-19 kaynaklı sağlık durumunun en iyimser tahminlerle bile şampiyoanın sorunsuz bir şekilde yapılmasına etki edeceği öngürülmüş ve erteleme talep edilmişti.

IOMICA Etkinlik Komitesinden yapılan açıklamada bu kararın kolay verilmediği ancak sporcuların ve yarış görevlilerinin sağlığı dikkate alındığında gerekli bir karar olduğu vurgulandı. Yapılan açıklamanın devamında bu değişikliğe bağlı olarak alınan diğer kararlar şöyle sıralanmıştır;
IOM Dünya Şampiyonası başvuruları bir sonraki duyuruya kadar askıya alınmıştır ve 2021 yılında yapılabilecek diğer kıta şampiyonaları için başvuru kabulüne başlanmıştır. Başvuru süresi 29 Nisan - 6 Temmuz 2020 tarihleri arasındadır. Bu sürece bağlı olarak 2022 yılında yapılacak olan IOM Dünya Şampiyonası için başvurular daha sonra tekrar açılacaktır.

 

 

 

 

worldsailing

IRSA Logo 2

IOMICAbanner

Tyf Logosu cmyk 3